Strefa wiedzy

11.07.2023

Technologie bateryjne - którą wybrać do magazynu energii?

Wybór baterii do magazynu energii to klucz do jego bezpieczeństwa, efektywności oraz opłacalności. Stopień zaawansowania tych trzech cech często decyduje o zakupie magazynu energii. Postanowiliśmy się przyjrzeć dostępnym technologiom na rynku i dokonać porównania pod kątem użycia w magazynach energii.

Więcej
22.05.2023

Bielik - dofinansowania na magazyn energii

Długo wyczekiwane, ale już są. Pierwsze dofinansowania do instalacji i budowy przemysłowych magazynów energii.

Więcej
02.12.2022

Magazyn energii jako optymalizator kosztów dostaw energii dla przedsiębiorstw przemysłowych

Energia elektryczna jest niezbędna do funkcjonowania tak w domu jak i w przemyśle. W przemyśle koszty energii mają wpływ na finalną cenę wytworzonego produktu. Przekładają się na konkurencyjność przedsiębiorstw, zwłaszcza tych o energochłonnej produkcji.

Więcej
08.05.2023

Magazyn energii w centrum handlowym

Magazyn energii w centrum handlowym może być korzystnym rozwiązaniem z kilku powodów.

Więcej
19.04.2023

Energia bezpieczna w magazynie

Tradycyjny model, w którym energia produkowana jest w kilkunastu elektrowniach, a potem setkami kilometrów linii dystrybuowana do odbiorców odchodzi do lamusa.

Więcej
11.04.2023

Magazyn energii w spółdzielni energetycznej zapewni oszczędności

W wyniku niezbilansowania i pozostawienia energii u sprzedawcy spółdzielnia musi później zakupić energię po cenach rynkowych.

Więcej
09.01.2023

Deweloperskie ładowarki samochodów z magazynami energii.

Po polskich drogach porusza się już ponad 12 tysięcy samochodów osobowych w pełni elektrycznych. Każdy z koncernów samochodowych oferuje samochody z napędem elektrycznym od hybrydowych o zasięgu ok. 50 km, do całkowicie elektrycznych o zasięgu ok. 400 km. Decydując się na zakup samochodu elektrycznego zastanawiamy się gdzie będziemy go ładowali.

Więcej
16.01.2023

Magazyn energii dla firm – komu opłaca się najbardziej?

Widmo spowolnienia gospodarczego i inflacja powodują, że firmy w jeszcze większym stopniu starają się zmniejszyć koszty operacyjne. W ostatnim czasie dyrektorzy finansowi poświęcają szczególną uwagę kosztom energii elektrycznej i szukają sposobów ich optymalizacji. Niezależność energetyczna i odporność na wahania cen energii stają się wyznacznikami odpowiedzialnie i efektywnie prowadzonego biznesu. Łącząc te elementy z poprawą efektywności energetycznej firmy są w stanie zoptymalizować koszt energii elektrycznej, zmniejszyć ślad węglowy i wypełniać cele polityki ESG, a wszystko to jest możliwe dzięki przemysłowemu magazynowi energii Energate.

Więcej
21.12.2022

Magazyn energii lekiem na wysokie ceny prądu

2022 rok urzeczywistnił kolejne wzrosty cen energii elektrycznej obok, których firmy nie mogą przejść obojętnie. Owy wzrost znacznie zwiększa stałe koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kluczową kwestią w tej sytuacji jest redukowanie kosztów stałych, co za tym idzie również redukowanie kosztów zakupu energii elektrycznej. Z pomocą magazynów energii przedsiębiorcy mogą aktywnie zarządzać energią jednocześnie zmniejszając koszt jej zakupu.

Więcej
02.01.2023

Magazyn energii Energate gwarantem bezpieczeństwa energetycznego

Zapewnienie i ciągłość dostaw energii elektrycznej to podstawowa rola systemu elektroenergetycznego jako części infrastruktury krytycznej państwa. Bez jego poprawnego działania paraliżowi może ulec część lub cała gospodarka. Dywersyfikacja źródeł energii założona w strategii bezpieczeństwa RP wpływa na szybki rozwój OZE w kraju.

Więcej
08.12.2022

Magazyn energii optymalizuje koszty energii w przedsiębiorstwach

Jaka jest różnica kosztów dostawy energii do przedsiębiorstwa o mocy umownej 500 kW bez magazynu energii i z magazynem energii o mocy 250 kW i pojemności 1000 kWh? Analiza Elmech-ASE wykazała roczne oszczędności w kosztach dostawy energii na poziomie 650 tys. zł w przedsiębiorstwie pracującym dwuzmianowo i 740 tys. zł. w przedsiębiorstwie pracującym trzyzmianowo.

Więcej
18.08.2023

Magazyny energii w cable poolingu.

W kontekście rosnących wyzwań związanych z dostarczaniem zielonej, stabilnej i jakościowej energii elektrycznej oraz zmniejszających się możliwości przyłączeniowych wykorzystanie cable poolingu i magazynów energii nabiera szczególnego znaczenia.

Więcej
Kategorie
Archiwum