Wybór baterii do magazynu energii to klucz do jego bezpieczeństwa, efektywności oraz opłacalności. Stopień zaawansowania tych trzech cech często decyduje o zakupie magazynu energii. Postanowiliśmy się przyjrzeć dostępnym technologiom na rynku i dokonać porównania pod kątem użycia w magazynach energii.
WięcejDługo wyczekiwane, ale już są. Pierwsze dofinansowania do instalacji i budowy przemysłowych magazynów energii.
WięcejEnergia elektryczna jest niezbędna do funkcjonowania tak w domu jak i w przemyśle. W przemyśle koszty energii mają wpływ na finalną cenę wytworzonego produktu. Przekładają się na konkurencyjność przedsiębiorstw, zwłaszcza tych o energochłonnej produkcji.
WięcejMagazyn energii w centrum handlowym może być korzystnym rozwiązaniem z kilku powodów.
WięcejTradycyjny model, w którym energia produkowana jest w kilkunastu elektrowniach, a potem setkami kilometrów linii dystrybuowana do odbiorców odchodzi do lamusa.
WięcejW wyniku niezbilansowania i pozostawienia energii u sprzedawcy spółdzielnia musi później zakupić energię po cenach rynkowych.
WięcejPo polskich drogach porusza się już ponad 12 tysięcy samochodów osobowych w pełni elektrycznych. Każdy z koncernów samochodowych oferuje samochody z napędem elektrycznym od hybrydowych o zasięgu ok. 50 km, do całkowicie elektrycznych o zasięgu ok. 400 km. Decydując się na zakup samochodu elektrycznego zastanawiamy się gdzie będziemy go ładowali.
WięcejWidmo spowolnienia gospodarczego i inflacja powodują, że firmy w jeszcze większym stopniu starają się zmniejszyć koszty operacyjne. W ostatnim czasie dyrektorzy finansowi poświęcają szczególną uwagę kosztom energii elektrycznej i szukają sposobów ich optymalizacji. Niezależność energetyczna i odporność na wahania cen energii stają się wyznacznikami odpowiedzialnie i efektywnie prowadzonego biznesu. Łącząc te elementy z poprawą efektywności energetycznej firmy są w stanie zoptymalizować koszt energii elektrycznej, zmniejszyć ślad węglowy i wypełniać cele polityki ESG, a wszystko to jest możliwe dzięki przemysłowemu magazynowi energii Energate.
Więcej2022 rok urzeczywistnił kolejne wzrosty cen energii elektrycznej obok, których firmy nie mogą przejść obojętnie. Owy wzrost znacznie zwiększa stałe koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kluczową kwestią w tej sytuacji jest redukowanie kosztów stałych, co za tym idzie również redukowanie kosztów zakupu energii elektrycznej. Z pomocą magazynów energii przedsiębiorcy mogą aktywnie zarządzać energią jednocześnie zmniejszając koszt jej zakupu.
WięcejZapewnienie i ciągłość dostaw energii elektrycznej to podstawowa rola systemu elektroenergetycznego jako części infrastruktury krytycznej państwa. Bez jego poprawnego działania paraliżowi może ulec część lub cała gospodarka. Dywersyfikacja źródeł energii założona w strategii bezpieczeństwa RP wpływa na szybki rozwój OZE w kraju.
WięcejJaka jest różnica kosztów dostawy energii do przedsiębiorstwa o mocy umownej 500 kW bez magazynu energii i z magazynem energii o mocy 250 kW i pojemności 1000 kWh? Analiza Elmech-ASE wykazała roczne oszczędności w kosztach dostawy energii na poziomie 650 tys. zł w przedsiębiorstwie pracującym dwuzmianowo i 740 tys. zł. w przedsiębiorstwie pracującym trzyzmianowo.
WięcejW kontekście rosnących wyzwań związanych z dostarczaniem zielonej, stabilnej i jakościowej energii elektrycznej oraz zmniejszających się możliwości przyłączeniowych wykorzystanie cable poolingu i magazynów energii nabiera szczególnego znaczenia.
Więcej